Spinki


Oryginalne spinki do mankietów

Spinki do garnituru czy spinki do koszuli pasują na każdą okazję - nie tylko tą poważną i uroczystą. Nasze wzory spinek pozwolą Ci wyrazić siebie i przyciągnąć uwagę.

Mimo tego, iż wiele osób głosiło ich koniec w modzie męskiej, to wesołe spinki do mankietów wracają na salony i nadają stylu z odrobiną awangardy. W końcu jest to jeden z niewielu elementów biżuterii, którym z dumą mogą pochwalić się Panowie na uroczystościach. Więc wyróżnij się z tłumu i nie bądź jak każdy - niech Twoje kolorowe spinki przyciągną wzrok pełen zazdrości! 

Niebanalne wzory i oryginalność nawiązujące m.in. do różnych profesji czy hobby sprostają nawet najbardziej wyśrubowanych wymaganiom. Szukasz prezentu dla kolegi, szwagra czy może i szefa? Postaw na spinki do mankietów, które zapakowane w eleganckie pudełko stanowią idealny pomysł na prezent. 

Wesołe spinki pasują każdemu, bez względu na wiek. Nie czekaj i znajdź coś dla siebie! 

Spinki do mankietów to ozdobne akcesoria męskiej garderoby. Odpowiednio dobrane dodają elegancji i klasy, ale mogą też zostać użyte w celu wyrażenia siebie.

Z jakich części składają się spinki do mankietów?

Spinki do koszuli zbudowane są z następujących części:

1. Część ozdobna, czyli górna część ozdobiona np. szlachetnym kamieniem.

2. Słupek, czyli górna część przechodzącą przez otwory mankietu.

3. Przełącznik, czyli dolna część spinki zapobiegająca prześlizgiwaniu się spinki w mankiecie.

Niektóre spinki są zbudowane niestandardowo i nie mają przełączników ani prostych słupków, np. spinki z kulką czy z łańcuszkiem. 

Typy spinek do koszuli

Spinki do koszuli mogą mieć różne sposoby mocowania. Można je podzielić w następujący sposób:

1. Spinki do mankietów z wielorybim zapięciem

Ten model spinek jest bardzo popularny, niedrogi i łatwy w noszeniu. Mechanizm zabezpieczający mankiety kształtem przypomina ogon wieloryba (przyjmujemy, że widziałeś kiedyś wieloryba chociaż na zdjęciu i wiesz jak on wygląda!). Zakładając je należy przestawić przełącznik do pozycji pionowej równolegle do słupka i prześlizgując przez otwory mankietów. Aby zablokować mechanizm, należy odwrócić przełącznik prostopadle do słupka. Spinki z wielorybim zapięciem są stosunkowo tanie i łatwe do przymocowania. Jednak ze względu na ich budowę mechanizm ulega obciążeniu, co może prowadzić do złamania lub uszkodzenia. Poza tym w przypadku tego typu spinek tylko przednia część jest ozdobna.

2. Spinki do mankietów z kulkowym zapięciem.

Posiadają mechanizm w kształcie kuli. Są popularne, niedrogie i łatwo je zamocować. Podczas zakładania należy upewnić się, że przełącznik znajduje się w pozycji równoległej do słupka. Trzeba włożyć do przez otwory w mankiecie i przesunąć przełącznik w taki sposób, aby je zablokować… Brzmi skomplikowanie, ale zapewniamy, że nasze spinki to bułka z masłem – nawet jeśli masz dwie lewe ręce poradzisz sobie z nimi bez problemu! 

Spinki z zapięciem kulkowym mają tę samą wadę, co spinki z zapięciem wielorybim. Częste używanie może doprowadzić do obciążenia mechanizmu, a tym samym uszkodzenia.

3. Spinki do mankietów w stylu wkrętu/guzika

Przypominają swym kształtem guziki lub wkręty. Są dosyć stonowane i nie zwracają uwagi tak, jak bardziej ekstrawaganckie modele. Są klasyczne i eleganckie, a do tego cechują się dużą trwałością oraz designem po obu stronach. Ten rodzaj spinek jest nieco trudniejszy w noszeniu od dwóch pozostałych typów. Zakładając je, należy przechylić dolną część tak, by znajdowała się w nachyleniu 90 stopni względem otworów mankietu. Trzeba ją prześlizgnąć i ponownie wyprostować.

4. Spinki do mankietów z łańcuszkiem

To jeden z najstarszych typów spinek. Składa się z dwóch części połączonych ozdobnym łańcuszkiem. Cechuje się klasycznym stylem oraz designem po obu stronach. Należy jedną stronę przełożyć przez mankiet, a następnie wyprostować. Są luźno dopasowane, więc nadają nieco inny styl niż pozostałe modele spinek.

5. Spinki do mankietów z kulkami

Z tyłu znajduje się większa kula przymocowana za pomocą łańcuszka lub zakrzywionego słupka. Mają klasyczny design i są niezwykle trwałe. Zakłada się je poprzez przechylanie i pchanie mniejszej strony przez otwory mankietu i wyprostowanie. Są dość trudne do założenia w porównaniu do innych typów. 

6. Blokujące spinki do mankietów

Nowoczesny rodzaj spinek mający mechanizm podobny do zegarka na rękę. Mają nowoczesny wygląd i dobrze się zapinają. Są szybkie i łatwe w noszeniu.

7. Spinki do mankietów z jedwabnym węzłem

Zrobione z jedwabiu, posiadają dwa węzły połączone sznurkiem. Są odpowiednie do niezbyt formalnego stroju, nie pasują do bardzo eleganckich ubrań. Nosząc takie spinki należy nacisnąć jeden z węzłów przez otwory na mankiety. Takie spinki niestety nie cechują się wysoką trwałością.

Z jakich materiałów mogą być spinki do mankietów?

Spinki do koszuli powstają z różnych tworzyw. Przyjrzyjmy się tym najpopularniejszym.

1. Srebrne spinki do mankietów

Srebro jest zawsze w modzie, kojarzy się z klasą i dobrym gustem. Bardzo łatwo dopasować je do stylizacji, pasuje właściwie do każdego koloru. Najlepiej wybrać lite srebro, które jest bardziej lśniące, mocniejsze i trwalsze od czystego srebra. 

2. Złote spinki do mankietów

Złote spinki są bardzo efektowne. Ten kolor nie jest jednak tak uniwersalny jak srebro i trzeba go umiejętnie dopasować. Takie spinki nadają się na bardzo oficjalne wydarzenia. 

3. Spinki do mankietów ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna ma lekko szary połysk, dzięki czemu takie spinki, podobnie jak srebrne, pasują właściwie do wszystkich kolorów. Stal ma bardzo prosty wygląd i jest niezwykle trwała. Warto wybierać stal chirurgiczną, która nie powoduje alergii.

4. Tytanowe spinki do mankietów

Tytanowe spinki są bardzo trwałe i wyglądają nowocześnie. Mają szary odcień, który łatwo dopasować do innych barw.

5. Platynowe spinki do mankietów

Platyna jest hipoalergiczna, nie matowieje i dobrze się ją poleruje. Ze względu na zimny, szary odcień łatwo ją dopasować.

6. Miedziane spinki do mankietów

Miedź ma ciemniejszy odcień niż złoto, dzięki czemu jest bardziej stonowana i ma mniej formalny charakter. Ładnie komponują się z koszulami w stylu retro.

7. Spinki do mankietów z brązu

Brąz ma ciepły odcień pomiędzy brązem a złotem. Spinki z tego tworzywa należy umiejętnie dopasować.

8. Spinki do mankietów ze stopów metali. 

Zazwyczaj polerowane są tak, by wyglądały jak srebro lub stal nierdzewna. Mogą być wykończone złotem.

9. Jedwabne spinki do mankietów. 

Jedwab może być barwiony na dowolny kolor. Spinki z jedwabiu sprawdzają się w nieformalnych sytuacjach.

Materiały dekoracyjnej części spinek

Dekoracyjna część spinek do koszuli może być wykonana z rozmaitych tworzyw. Oto najpopularniejsze z nich:

1. Szkło.

2. Tkanina.

3. Kamienie szlachetne i półszlachetne.

4. Skóra.

5. Drewno.

6. Masa perłowa.

Jak dopasować spinki do koszuli?

Wybór spinek musi być dostosowany do okoliczności. W sytuacjach formalnych najlepiej sprawdzą się spinki z metali szlachetnych. Wybierając się na bardzo oficjalną uroczystość, np. ślub, najlepiej wybrać złote lub srebrne spinki do mankietów. Niemniej jednak jak głosi nasze hasło – klasyka odchodzi do lamusa! Coraz częściej Panowie decydują się na odważne dodatki, które przy nawet najbardziej oficjalnym stroju spełniają swoją rolę, gdyż są efektowne, a jednocześnie nie przytłaczają i nie rzucają się na pierwszy rzut oka. Spinki muszą komponować się z ubraniem pod względem kolorystycznym. Do kolorowych koszul pasują spinki w barwach mało kontrastujących, za to przy czarnej koszuli kontrast jest wskazany. Do białej koszuli pasują srebrne spinki. Warto zwrócić także uwagę na dodatki. Srebrne spinki nie będą wyglądać dobrze, gdy założymy je do złotego zegarka. Na szczęście u nas znajdziesz to czego potrzebujesz – bez względu na to, czy wolisz klasykę czy odrobinę szaleństwa.

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.