Muchy


Kolorowe muchy we wzory

Obojętnie, czy celem Twoich poszukiwań jest mucha na wesele, czy też mucha na imprezę, a może mucha na co dzień - u nas znajdziesz coś dla siebie! 

Mimo, iż nadal stosuje się muchy wiązane, to w większości jednak większość Panów korzysta z muchy na pasku. Należy pamiętać, aby mucha nie była zbyt duża, ponieważ stworzy to przerysowany efekt. Nasze muchy mają tak dobrany rozmiar, aby pasowały uniwersalnie dla większości naszych klientów. 

Muchy męskie są tak samo eleganckie jak i krawaty, więc można je stosować zamiennie. Dzisiaj wybór wzorów i kolorów jest tak duży, iż można śmiało eksperymentować z modą i odejść od klasyki i postawić na muchy z efektownym wzorem, również na te oficjalne okazje. 

Mucha do koszuli czy mucha do garnituru pasuje zawsze i wszędzie. A dzięki naszym produktom wyróżnisz się z tłumu i przyciągniesz spojrzenia - dlaczego masz być jak każdy, skoro możesz być jedyny w swoim rodzaju? 

Muchy męskie to dość oryginalny element męskiej garderoby, który wybierają mężczyźni lubiący wyróżniać się swoim wyglądem, a jednocześnie wyglądać elegancko. Decydując się na założenie muchy do koszuli należy wziąć pod uwagę jej fason oraz materiał, z którego została wykonana, tak aby pasowała do okazji i dobrze komponowała się z resztą stroju. 

Mucha do koszuli w postaci najbardziej podobnej do dzisiejszej pojawiła się pod koniec XIX wieku. Wówczas najpopularniejsza była biała muszka niewielkich rozmiarów. Na początku XX wieku mucha zaczęła występować w najróżniejszych wariacjach jeśli chodzi o wzory, kolory i materiały. W drugiej połowie XX wieku muchy stały się mniej popularne w wyniku frywolnej mody lat 60. oraz biznesowego dress code’u, według którego powinno się zakładać krawat. W ostatnich latach można zauważyć powrót mody na muchy męskie, które są coraz chętniej zakładane przez mężczyzn na różne uroczystości. Mimo, iż niektórzy Panowie nadal chwalą sobie krawaty, większością damskich głosów jednak stwierdzono jednoznacznie – mucha to dużo lepszy wybór!

Jaką muchę do koszuli wybrać?

Mucha do koszuli to dosyć trudny dodatek i należy ją odpowiednio dopasować, tak by jej kolor, fason i materiał odpowiednio komponowały się z całym ubiorem i pasowały do okazji.

Strój formalny a mucha

W przypadku formalnego stroju na bardzo oficjalną uroczystość zakładamy białą koszulę. Wówczas mucha powinna być czarna lub biała i być wykonana z gładkiego materiału.

1. Koszula frakowa

Koszula z łamanym kołnierzykiem, pojedynczym mankietem na spinki i zdobioną plisą. Może mieć też przód wykonany z piki. Pasuje do niej wyłącznie biała mucha.

2. Koszula smokingowa

Mniej formalna od koszuli frakowej. Zazwyczaj ma podwójny, francuski mankiet zapinany na spinki oraz pojedynczą plisę, którą można przyozdobić guzikami jubilerskimi.

3. Klasyczna biała koszula z plisą. 

Od koszuli smokingowej różni ją gładka plisa zakrywająca guziki. Pozostałe elementy są identyczne, dlatego można ją założyć do smokingu.

Muchy męskie - strój nieformalny

W przypadku zakładania muchy do stroju nieformalnego mamy nieograniczone możliwości. W nieoficjalnych sytuacjach możemy zakładać muchę nawet do kolorowych koszul we wzory. Jednak zawsze należy pamiętać, aby była odpowiednio dopasowana do kształtu twarzy. Pamiętajmy, aby nieformalną muchę łączyć jedynie z nieformalnymi koszulami. Jeżeli jesteś gotowy do eksperymentów z modą, to śmiało dobierz muchę, która Ci najbardziej odpowiada – reszta stroju obroni się sama.

Wielkość muchy ma znaczenie

Aby dopasować muchę do kształtu twarzy, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej rozmiar. Zasadniczo muchy męskie nie powinny być większe niż odległość między zewnętrznymi kącikami oczu. Najlepiej, gdy nie są szersze od zarysu twarzy na poziomie oczu.

Aby dobrze dopasować muchę do ubioru, również należy wziąć pod uwagę jej wielkość. Im większa mucha, tym większy powinien być kołnierzyk oraz klapy w marynarce. Aby nie zaburzać proporcji, w przypadku drobnej twarzy należy wybierać mały kołnierzyk i wąską muchę. Nasze muchy mają uniwersalny rozmiar, który pasuje każdemu. Nie wierzysz? Sprawdź sam! 

Kołnierzy zawsze powinien wystawać spod muchy. Wyjątkiem jest kołnierzyk łamany, który powinien znajdować się pod muchą.

Kiedy zakładać muchę męską?

Okazje do zakładania muchy zdarzają się coraz częściej. Szczególnie kiedy wybieramy się na bardzo oficjalną uroczystość: na ślub czy galę, warto założyć tę niecodzienną ozdobę, aby wyróżniać się stylem i podkreślić doniosłość wydarzenia.

Jeśli chodzi o muchę nieformalną, można ją zakładać na co dzień. Nadaje się do pracy czy na spotkanie ze znajomymi. Do wyboru jest mnóstwo wzorów i kolorów, dzięki czemu z pewnością znajdziemy odpowiednią do naszego stylu i pasującą do koszuli, które ma w szafie.

Rodzaje muszek

Mucha do koszuli dodaje mężczyznom uroku i klasy.

1. Motyl Nowoczesny 

Motyl to podstawowy model muchy. Ten standardowy kształt muchy jest niezwykle popularny. Taka mucha ma przeciętnie 2,3 cm wysokości. Jest niezwykle elegancka, nadaje się właściwie na każdą okazję, zarówno do noszenia na co dzień, jak i na bardzo oficjalne uroczystości. Pasuje niemal do kształtu twarzy. Najczęściej wykonane są z bawełny, choć występują też wersje bardziej świecące, poliestrowe, często zdobione wzorami. Taką muszkę powinien posiadać każdy elegancki mężczyzna.

2. Diament

Diament to mucha, w której zza płaskich krawędzi wystają zaostrzone fragmenty materiału, tworząc kształt diamentu. Nie są często spotykane, jednak w ostatnich latach zyskują na popularności.

3. Wielki motyl

To model do smokingu, odpowiedni na bardzo oficjalne uroczystości. Zwykle ma około 3 cali wysokości i jest bardzo elegancka.

4. Skrzydło nietoperza - prosta, wąska mucha do koszuli. To najmniejszy model muszki, zwykle mierzy mniej niż 2 cale wysokości. Nadaje klasyczny, ale zarazem nowoczesny wygląd. Jest trochę mniej oficjalna od wcześniej wymienionych modeli, lecz mimo to nadaje się również na eleganckie uroczyści.

5. Mucha drewniana

To chyba najbardziej alternatywna wersja muszki. Jej popularność stale rośnie. Wiele robionych jest ręcznie, co dodaje im wyjątkowości i unikalności. Wprawdzie są mniej formalne niż np. motyl, mimo to jednak nadają się na oficjalne uroczystości.

6. Mucha metalowa. 

To bardzo świeży trend. Jest mniej formalna od tych materiałowych.

Jak wiązać muchę?

Wiązanie muchy, podobnie jak wiązanie krawata nie jest łatwe. Warto przećwiczyć wiązanie przed ważną uroczystością, zamiast zostawiać to na ostatnią chwilę. Od jakości węzła zależy, jak wygląda talia między dwoma połówkami muchy i jak są one uformowane. Większość muszek daje możliwość dopasowania obwodu wokół szyi. Jednak jeśli jest zbyt krótko, nie będzie można jej zawiązać. Z kolei zbyt długa spowoduje, że będzie nam zwisać zbyt długa kokarda, co nie doda nam eleganckiego wyglądu.

Muchy męskie

Mucha do koszuli to oryginalny i elegancki element męskiej garderoby. Pozwala się wyróżniać, jednocześnie nadając szyku. Warto mieć przynajmniej jedną w swojej szafie, choć coraz więcej Panów kolekcjonuje muchy na podobnym pułapie jak kobiety kolekcjonują buty. Istnieje wiele modeli much do koszuli. Każdy może wybrać taki, który będzie odpowiadał jego preferencjom oraz pasował do kształtu twarzy. Wybór muchy musi być przemyślany, chociaż spontaniczność jest coraz bardziej na topie! Niemniej jednak należy odpowiednio dopasować ją do stylizacji oraz do okoliczności. Trzeba wziąć pod uwagę jej kolor, fason oraz materiał, z jakiego została wykonana. W przypadku wiązanych much warto opanować jej wiązanie. My jednak wychodzimy Ci naprzeciw, gdyż nasze muchy są już związane i nie musisz się martwić jej wyglądem, gdyż zawsze będzie wyglądać perfekcyjnie!

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.